Promocja Regionu Chojnickiego
Sprawozdanie za rok 2008
SPRAWOZDANIE ZARZĄDU PROMOCJI REGIONU CHOJNICKIEGO SP z o.o.
z działalności w roku 2008


1.Organizacja „Dokonań Roku 2008”- przygotowanie koncertu , statuetek, materiału filmowego. Gośćmi Dokonań Roku 2008 był Big Band z Emsdetten z miasta partnerskiego Chojnic.

2.Współorganizacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomoc w realizacji sceny
i nagłośnienia oraz organizacja pobytu zespołu muzycznego z Emsdetten , który przyjechał na ten koncert charytatywny, z zaprzyjaźnionego miasta.

3.Organizacja VII Halowego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych. W tym roku, tak jak w ubiegłym, gościliśmy delegację z miasta Korsunia Szewczenkowskiego.

4. Wyjazd delegacji z miasta Chojnice do Mozyra , miasta partnerskiego na Białorusi, uczestnictwo w obchodach jubileuszu istnienia Zespołu Poleska Zorka. Do Mozyra pojechały zespoły Paneszka z Brus oraz Bławatki z Chojnic.

5. Organizacja wyjazdu delegacji Miasta Chojnice i Powiatu Chojnickiego na Ukrainę , do miasta partnerskiego- Korsuń Szewczenkowski
- przygotowanie stoiska Chojnickiego, prezentacja firm Chojnickich : Zakłady Mięsne Skiba, Zakład Hodowli Pstrąga , Bagietka , Relaks , SEKO, Hegard,; organizacja konkursów dla dzieci, prezentacja Bractwa Rycerskiego Herbu Tur, prezentacja zdjęć o tematyce partnerstwa miast Chojnice- Korsuń Szewczenkowski
- przekazanie busa z Chojnickiego Domu Kultury Fundacji Widrożdżenia w Korsuniu Szewczenkowskim
- występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby”
- wykonanie folderku informacyjnego o Ziemi Chojnickiej w języku rosyjskim.
- wykonanie koszulek z nadrukiem „Polska –Ukraina”.

6. Współorganizacja Otwarcia Sezonu Żeglarskiego w Charzykowy - wystawa prac- wielkoformatowych zdjęć, oraz akwareli związanych z regatami „Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego” - Justyny Laski Pietrzyńskiej , na promenadzie w Charzykowy.

7. Współorganizacja wyjazdu UKS Konarzyny do Lubliany.

8. Organizacja Dni Chojnic- organizacja Jarmarku Świętojańskiego, Prezentacji Gospodarczych, pobytu delegacji z miast partnerskich –Emsdetten, Korsunia Szewczenkowskiego , Mozyra.
- zakup 8 namiotów i 6 domków wystawowych drewnianych,
- organizacja stoisk dla twórców ludowych , kolekcjonerów, firm z terenu powiatu chojnickiego,
- organizacja konkursów wraz z firmą Commercial Union, - nagrody-wyjazd na wycieczkę promem oraz rower ufundowała w.w. firma.
- w czasie imprezy wystąpiły zespoły i artyści lokalni , oraz zespół Old Wave , Awokado, The Liverpool a także zespoły z zaprzyjaźnionych miast.

9. Sprzedaż biletów na kabaret Ani Mru Mru.

10. Współorganziacja XX -lecia Nadania Praw Miejskich w Brusach.

11. Współorganizacja Uroczystej Sesji poświęconej Janowi Pawłowi II.

12. Współorganizacja Forum dla Zdrowia.

13. Organizacja Święta Pstrąga w Rytlu. Zorganizowano wspólnie z Zakładem Hodowli Pstrąga , firmą SMAK POL, Urzędem Marszałkowskim , Powiatem Chojnickim oraz wieloma sponsorami wspaniałą imprezę plenerową.

14. Udział w targach Lato 2008. Przygotowanie stoiska promującego powiat chojnicki poprzez Federację Gospodarstwa Gościnne.

15. Organizacja Święta Powiatu Chojnickiego w Swornegaciach, w ramach imprezy odbyły się potyczki samorządowe , występy zespołów Poleska Zorka z Białorusi, MsHopeless &the Desasterboys z Niemiec, BuckUp, Mechanicy Szanty i Tercet Egzotyczny.

16. Współorganizacja pobytu delegacji z partnerskiego powiatu z Ludwiglust, przebywającej na terenie powiatu chojnickiego w czasie Święta Powiatu Chojnickiego.

17. Współorganizacja zlotu fanów ELO.

18. Współorganizacja marszu szlakiem Kompanii Kadrowej – grupy mieszkańców powiatu chojnickiego z Krakowa do Kielc.

19. Współorganizacja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego.

20. Współorganizacja otwarcia tawerny w Małych Swornegaciach.

21. Udział w realizacji projektu „ Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego” – tworzenie sieci punktów elektronicznej informacji turystycznej na terenie powiatu chojnickiego.

22. Uczestnictwo w procesie tworzenia Programu Rozwoju Produktów Turystycznych Województwa Pomorskiego na lata 2008 -2010.

23. Przygotowanie zestawienia infrastruktury żeglarskiej i kajakowej w powiecie chojnickim dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

24. Informacja w Dzienniku Bałtyckim dot. kalendarza imprez na lato 2008.

25. Prowadzenie sprzedaży monet lokalnych 4-tury ora z 40-turów.

26. Udzielanie informacji turystycznej , aktualizacja bazy noclegowej.

27. Przygotowanie stoiska promocyjnego powiatu chojnickiego , na Prezentacjach Europejskich w Dusseldorfie.

28. Współorganizacja wyjazdu delegacji na Konferencję Zdrowych Miast w Krakowie,

29. Przygotowanie stoiska promocyjnego na Jarmarku Pomorskim w Bytowie .

30. Organizacja Dożynek Powiatowych w Konarzynach . Zorganizowano występy zespołów : Bolter, Andrzej Rybiński, Oranż, Prezentacje PM Domu Kultury z Brus. Organizacja konkursów, Licytacja na rzecz Hospicjum.

31. Przygotowanie stoiska promocyjnego Regionu Chojnickiego na Dożynkach w powiecie partnerskim w Ludwiglust , w Niemczech.

32. Pomoc w realizacji Kampanii Mlecznej w Chojnicach , pomoc techniczna w zakresie organizacji stoisk na Chojnickim Rynku oraz promocja imprezy.

33. Współrealizacja folderu informacyjnego dla Stowarzyszenia „OPUS” z Chojnic.

34. Wyjazd do miasta partnerskiego Emsdetten , na święto miasta Emsdettener Septemberfest. Prezentacja miasta na stoisku, sprzedaż materiałów promocyjnych, degustacja kuchni polskiej, prezentacja firm chojnickich, udzielanie informacji o regionie chojnickim.

35. Reklama Powiatu Chojnickiego w dodatku do Gazety Pomorskiej- „Galeria Pomorza i Kujaw”, informacja o gospodarce, turystyce, kulturze.

36. Współorganizacja Projektu Eurodesk z Fundacją Rozwoju Ziemi Chojnickiej
i Człuchowskiej.

37. Udział w Targach Turystycznych Tour Salon w Poznaniu – przekazanie materiałów promocyjnych.

38. Sprzedaż biletów na Kabaret Moralnego Niepokoju, Cree, Ani Mru Mru

39. Współorganizacja Warsztatów Muzycznych , dla młodzieży z terenu Miasta Chojnice
Wraz z Fundacją Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej oraz z muzykami z partnerskiego miasta Emsdetten zorganizowano w dniach 9-12.10.2008 w Gimnazjum Nr 1 , warsztaty Big Bandowe , następnie koncert w Chojnickim Domu Kultury, na rzecz dalszego rozwoju wymiany muzycznej obu miast.

40. Wyjazd do Emsdetten na SternSchnuppenmarkt , Jarmark Świąteczny- prezentacja na dwóch stoiskach materiałów regionalnych , kuchni polskiej , udzielanie informacji dot. Chojnic oraz regionu.

41. Organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego w Chojnicach, w dniach
19-21.12.08. W ramach imprezy, przez trzy dni, na Starym Rynku odbywały się występy artystyczne, stoiska prezentowały artykuły świąteczne.

42. Realizacja kalendarza 2009 . W bieżącym roku zdjęcia do kalendarza użyczył Aleksander Knitter.

43. Przygotowania do realizacji Uroczystej Sesji – X-lecie Samorządu Powiatu Chojnickiego 1999-2009. Wykonanie medali okolicznościowych , przygotowywanie koncertu.

44. Współpraca z Instytutem Turystyki , przygotowanie ankiety „Opinia na temat walorów turystycznych województwa pomorskiego.

45. Przygotowanie wraz z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym mapy parku oraz planu Chojnic.

46. Wykonanie regionalnej kartki świątecznej.