Promocja Regionu Chojnickiego

Sprawozdanie za rok 2012

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU

PROMOCJI REGIONU CHOJNICKIEGO SP. Z.O.O.

za okres od 1.01.2012 do 31.12.2012 roku


1.Realizacja Dokonań Roku 2011r., 9.03.2012r. - Chojnicki Dom Kultury – podsumowanie minionego roku w dziedzinach: gospodarka (inwestycja roku), sport, kultura, nauka, inicjatywa społeczna i filantrop roku. Na Gali wystąpili muzycy i śpiewacy Filharmonii Bydgoskiej. Przygotowano statuetki, nagrody specjalne i prezentację multimedialną.

2. Organizacja Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych, 18.02.2012r. - cykliczna impreza odbywająca się w Hali Centrum Parku Chojnice, w turnieju uczestniczyło kilkanaście drużyn z terenu województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego a także drużyna z Korsunia Szewczenkowskiego z Ukrainy.

3. Organizacja Jarmarku Wielkanocnego w ChDK – 3.04.2012r. Konkurs dla Stowarzyszeń
z powiatu chojnickiego, na najlepszą potrawę i najpiękniej udekorowany stół wielkanocny. Nagrody ufundowały samorządy Powiatu Chojnickiego.

4. Przygotowanie i wydanie „Powiatowego kalendarza imprez na rok 2012”. Uzyskanie informacji dotyczących organizowanych przedsięwzięć przez samorządy, organizacje, jednostki organizacyjne z terenu powiatu chojnickiego.

5. Współorganizacja imprezy Motoserce, 21.04.2012r. Organizatorem jej jest Chojnicki Klub Motocyklowy AUROCHS. Jest to cykliczna, ogólnopolska impreza związana z akcją zbiórki krwi przez motocyklistów na rzecz dzieci.

6. Wyjazd delegacji z Powiatu Chojnickiego do Korsunia Szewczenkowskiego na Ukrainę. Wyjazd przedstawicieli powiatu związany był z partnerstwem polskiego i ukraińskiego samorządu. Goście z Polski wzięli między innymi udział w obchodach Dnia Zwycięstwa.

7. Organizacja Festynu z okazji 3-go Maja w fosie miejskiej. Realizacja koncertu oraz przygotowanie poczęstunku dla uczestników.

8. Organizacja Przeglądu Orkiestr Sił Powietrznych, 1-3.06.2012r. Przygotowanie pobytu orkiestr wojskowych oraz zorganizowanie i prowadzenie koncertów na Starym Rynku
i Stadionie Miejskim.

9. Wykonanie gadżetów powiatowych- teczek z grawerem logo Powiatu Chojnickiego

10. Zakup map, folderów, pamiątek, gadżetów o tematyce regionalnej: mapa powiat chojnicki, magnesy, kubki, koszulki, plakietki, przewodniki, rzeźby, etc.

11. Pozycjonowanie stron internetowych Promocji Regionu Chojnickiego. Zlecono profesjonalnej firmie prace nad utrzymaniem pierwszych pozycji w wyszukiwarkach
internetowych stron Promocji Regionu Chojnickiego.
12. Organizacja DNI CHOJNIC: Prezentacji Gospodarczych, Jarmarku Świętojańskiego,
w dniach 22-24.06.2012r. Przygotowanie stoisk dla twórców ludowych, kolekcjonerów, firm. Realizacja oferty kulturalno-rozrywkowej na scenie. W tym roku gościliśmy Roberta Janowskiego z zespołem, muzyków z Ukrainy, Białorusi i Niemiec. Na scenie prezentowały się chojnickie zespoły, szkoły i stowarzyszenia. W ramach Dni Chojnic wspólnie z Fundacją Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zorganizowano Dzień Kultury Młodzieżowej
w dniu 22.06.2012 na Starym Rynku.

13. Organizacja pobytu delegacji z Ukrainy i Białorusi – wycieczki do Malborka
i Trójmiasta .Zorganizowano pobyt dla delegacji uczestniczących w Dniach Chojnic.

14. Wsparcie imprezy Boxing Schow – wykonanie kubków promocyjnych z logo Chojnic.

15. Organizacja koncertu Szant na Starym Rynku. W ramach Festiwalu Piosenki Żeglarskiej można było wysłuchać na Starym Rynku w Chojnicach zespoły uczestniczące w festiwalu w Charzykowach.

16. Zakup namiotu wystawienniczego, przeznaczonego do organizacji imprez plenerowych.

17. Realizacja wydzieranych map powiatu chojnickiego w trzech językach ( polskim, angielskim i niemieckim)

18. Tłumaczenie przewodnika „Zabytkowe Chojnice” na język niemiecki.

19. Współorganizacja Turnieju Wiedzy o Niemczech. Wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Przedsiębiorczości z Chojnic zorganizowano dla uczniów chojnickich szkół konkurs, na który udało się uzyskać środki od Konsula Generalnego Niemiec.

20. Współorganizacja „Festynu Sąsiedzkiego” na Osiedlu Bursztynowym - 30.06.2012r.

Mieszkańcy osiedla zorganizowali wspólnie z radnymi i lokalnymi przedsiębiorcami festyn dla mieszkańców.

21. Współorganizacja Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking. Promocja Regionu wsparła imprezę w gadżety reklamowe.

22. Współrealizacja tablicy z planem miasta Chojnice. Wspólnie z Firmą Pomoże wznawialiśmy tablicę informacyjną z planem Chojnic przy ul. Młodzieżowej.

23. Aktualizacja mapy Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

24. Aktualizacja i tworzenie strony turystyka-chojnice.pl, pomorskie.eu, pomorskie.travel. Tworzenie bazy danych w ramach Zintegrowanego Systemy Informacji Turystycznej.

25. Udzielanie informacji turystycznej w biurze Promocji Regionu , a także w Baszcie Nowej, przy ul. Podmurnej.

26. Przygotowanie ulotek informacyjnych dla turystów.

27. Realizacja kartek promujących Chojnice, wykonanych przez dzieci z Przedszkola „Bajka”.

28. Organizacja Dożynek Powiatowych w Krojantach, 25.08.2012r. Promocja Regionu zaprosiła do występów lokalne zespoły, a także popularny zespół Trzy Gitary
i Kabaret OT TO. Impreza zakończyła się zabawą dożynkową. Jak co roku rozstrzygnięto konkursy rolnicze, a na placu przed sceną wystawiały się stowarzyszenia rolnicze, sołectwa, stowarzyszenia gminne, twórcy ludowi i handlowcy.

29. Wsparcie Marszu I Kadrowej – ufundowanie koszulek z logo Chojnic.

30. Przygotowanie, realizacja, oraz koordynacja nagrywania filmu do programu telewizyjnego Polska Według Kreta, promującego Ziemię Chojnicką .

31. Udział w szkoleniach Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej.

32. Realizacja artykułu promocyjnego w Gazecie Pomorskiej.

33. Współorganizacja wyjazdu Młodzieży z Zespołu Szkół Nr 7 do Korsunia Szewczenkowskiego na Ukrainę.

34. Organizacja Jesiennego Święta Kultury: koncertu Elżbiety Stefańskiej–Kłyś, Andrzeja Sikorowskiego, wystawy fotografii Ryszarda Karczmarskiego

35. Realizacja artykułu promocyjnego w magazynie „Dookoła Świata”

36. Wspólnie z firmą Remedium wydano plan miasta Chojnice z planem powiatu chojnickiego.

37. Realizacja folderu „Krojanty 1939 Ważne wydarzenia na Ziemi Chojnickiej”. Rozpoczęcie cyklu wydawniczego, który ma na celu promocję dziedzictwa kulturowego Ziemi Chojnickiej.

38. Wyjazd na Święto Miasta do Emsdetten – przygotowanie stoiska i jego obsługa. Prezentacja walorów turystycznych oraz gospodarczych regionu. Udzielanie informacji
i prezentacja kuchni regionalnej.

39. Wyjazd delegacji z miasta Chojnice na Ukrainę, do Korsunia Szewczenkowskiego, na uroczystość 980- lecia miasta .Wyjazd miał na celu także przekazanie darów (m.in. łóżek) dla Domu Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych z ośrodka położonego niedaleko Korsunia.

40. Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez inne podmioty.

41. Współorganizacja pleneru fotografików z Holandii i Niemiec. Wspólnie z Urzędem Miejskim zorganizowano pobyt na terenie powiatu chojnickiego fotografików, którzy zdjęcia przekazali potem do wykorzystania w lokalnych wydawnictwach.

42. Współpraca z Organizacjami pozarządowymi, m.in.: LGR Sandry Brdy , LGR Morenka, Stowarzyszeniem Charzy.., Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie, Centrum Kultury
i Biblioteki w Brusach, DKF „Cisza”, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Fundacja Szarży pod Krojantami, KS OSiR, CHKŻ, MKS Chojniczanka, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Stowarzyszenie Cantabile, Stowarzyszenie Partnerstwa Miast, itd.

43. Współpraca z Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym, Muzeum Historyczno-Etnograficznym, Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, Tucholskim Parkiem Krajobrazowym, Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Wojewódzkim i innymi instytucjami.

44. Udział w Targach Turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Realizacja stoiska promocyjnego, udzielanie informacji i przekazywanie ulotek promocyjnych.

45. Udział w konferencjach dot. rozwoju turystyki w powiecie chojnickim.

46. Udział w realizacji „Strategii Rozwoju Chojnic”.

47. Realizacja „Kalendarza na rok 2013”. Kalendarz zrealizowany został ze zdjęć wykonanych podczas pobytu fotografików z Emsdetten i Hengelo

48. Współorganizacja 123–lecia Koła Pszczelarzy w Chojnicach. Wsparcie techniczne
i doradcze imprezy oraz wykonanie okolicznościowych statuetek.

49.Organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego 14-16.12. 2012r. Kolejny raz na Starym Rynku prezentowały swoją ofertę świąteczną lokalne zespoły, szkoły, organizacje z powiatu chojnickiego. Na scenie występowały zespoły lokalne , a gwiazdą był zespół Avocado,
który przedstawił świąteczny repertuar mieszkańcom Chojnic.
50. Organizacja Wigilii dla potrzebujących 21.12. 2012 w auli LO. Wspólnie z Akcją Katolicką zorganizowano uroczystą kolację dla ubogich z Chojnic. W tym roku miejscem spotkania była Aula Liceum Ogólnokształcącego. Organizatorom udało się zdobyć sponsorów, którzy przekazali mieszkańcom potrawy i artykuły spożywcze.

51. Wydanie albumu Ziemia Chojnicka Magiczna Kraina. Z materiałów zdjęciowych, które przekazano z pleneru fotograficznego wydano album z najpiękniejszymi zdjęciami z pleneru. Wydawnictw oto jest w języku polskim, angielskim i niemieckim.