Promocja Regionu Chojnickiego

Wydruk z serwisu BIP, dn.

Sprawozdanie Zarządu spółki 
Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. za okres 01.01.2022 -31.12.2022 

1. Organizacja imprezy Dokonania Roku 2020/2021 – imprezy podsumowującej działania w powiecie chojnickim: stowarzyszeń, społeczności, osób indywidualnych, instytucji, firm w kategoriach:
- Impreza,
- Kultura,
- Nauka i edukacja,
- Sport,
- Inicjatywa Społeczna,
- Gospodarka,
- Filantrop,
- Osobowość.
W specjalnej prezentacji pokazano nominowanych w poszczególnych kategoriach, odczytano werdykt kapituły, uhonorowano statuetkami i kwiatami zwycięzców i wyróżnionych. Imprezę uświetniły występy zespołu Pierwiastek z trzech, jak również Oskara Kucmanna z Zamartego oraz tancerzy szkoły tańca Akademia Tańca „Piętro wyżej”.

2. Organizacja imprezy Jarmark Wielkanocny. W dniu 09.04.2022 r. w centrum starego miasta stanęło 25 stoisk wystawców (firm, twórców ludowych, rękodzielników, stowarzyszeń), którzy prezentowali wyroby o tematyce wielkanocnej. Odwiedzający jarmark mogli zaopatrzyć się w ozdoby, prezenty, artykuły spożywcze. 

3. Współpraca z wydziałami Zarządzania Kryzysowego miasta, gminy i powiatu chojnickiego w zakresie organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz pomocy dla partnerskiego powiatu Korsuń Szewczenkowski na Ukrainie. W siedzibie spółki znajdował się punkt przyjmowania pomocowych produktów, zbierano informację o potrzebach ukraińskich obywateli przebywających na terenie powiatu, udzielano tam również informacji o możliwościach zakwaterowania, pracy, otrzymania świadczeń, nauki języka polskiego, usług bankowych, zajęć dla dzieci itp. Spółka pomagała w kontaktach i koordynowała transporty z pomocą. W ramach współpracy powiatowej przygotowano i realizowano programu na jednodniowy pobyt w powiecie chojnickim dla dzieci ukraińskich przebywających w województwie zachodniopomorskim.4. Organizacja imprezy „Chojnicki Dzień Dziecka”. Impreza odbyła się 1 czerwca w Fosie Miejskiej w Chojnicach. Na scenie prezentowały się przedszkola i szkoły, które otrzymały również upominki od firm Meblik Sp. z o.o., Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych inż. Kazimierz Ginter i Zakłady Mięsne Skiba S. A., wejściówki do Parku Wodnego oraz owoce i słodycze z Chojnickiego Banku Żywności. Prezentacje na scenie uświetniły pokazy Chojnickiego Centrum Kultury, Studia Tańca Move Your Body, występ Zosi Szucy oraz pokaz tresury psów policyjnych. Zakłady Mięsne Skiba, Świetlica Parasolka, firma Learning Managment System Piotr Domozych, Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Powiatowa Komenda Policji na swoich stoiskach przygotowały moc atrakcji dla dzieci. Technikum Mundurowe w Chojnicach wsparło imprezę swoim wolontariatem. 

5. Organizacja imprezy „Dni Chojnic”. W dniach 24-26 czerwca w centrum Chojnic odbył się Jarmark Świętojański w którym wzięło udział ponad 60 wystawców-stowarzyszeń, twórców 
ludowych, rękodzielników, kolekcjonerów i firm. W Parku Tysiąclecia zorganizowano koncerty. 
W piątek wystąpiły zespoły Chłopcy z Placu Broni, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, w sobotę Jarosław Janiszewski lider zespołu „Czarno-Czarni”oraz zespół PECTUS. W niedzielę w Fosie Miejskiej odbyła się Intronizacja Króla Kurkowego, II Pomorski Dzień Aktywnego Seniora, 
wystąpił Big Band „Chojnice” oraz Krzysztof Daukszewicz. Gośćmi na święcie 
miasta były delegacje z partnerskich miast z Emsdetten i Korsunia Szewczenkowskiego. 

6. Współorganizacja imprezy Jarmark Ekoturystyczny „Czym Chata Bogata” - w dniu 31 lipca spółka wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach, Stowarzyszeniem Przyjaciół Miejscowości Charzykowy „Charzy...” i Zaborskim Parkiem Krajobrazowym zorganizowała kolejną edycję Jarmarku Ekoturystycznego w Charzykowach. W imprezie wzięło udział 38 wystawców prezentujących swoją twórczość. Natomiast na stoiskach przyrodniczo-edukacyjnych można było wziąć udział w konkursach i warsztatach. Cały dzień funkcjonował również punkt poboru krwi. 

7. Współorganizacja imprezy „Letnio, łatwo i przyjemnie”. Impreza zorganizowana we współpracy z Chojnickim Centrum Kultury w dniu 23 lipca w Fosie Miejskiej. To kolejna edycja letniej imprezy, na której wystąpili: Zespół A Duo, Maja i Nadia Czarneckie, Trzeci Oddech Kaczuchy, Zespół The LIVERPOOL. Popołudniowo-wieczorne koncerty uświetniło swoim stoiskiem Stowarzyszenie „Dworek Polski”. 


8. 20 sierpnia Spółka wzięła udział w obchodach 75-lecia istnienia Hodowli Ziemniaka Zamarte, organizowane przy okazji Krajowych Dni Ziemniaka Potato Poland w Zamartem. W części targowej spółka zorganizowała stoisko promocyjne i występ kapeli kaszubskiej.

9. Współorganizacja VI Rajdu Rowerowego Kaszubskiej Marszruty w dniu 10.09. Tegoroczna meta rajdu znajdowała się w miejscowości Mylof, uczestnicy na miejscu mogli posilić się pyszną zupą i kiełbaską, wysłuchać koncertu zespołu „ Trzy Gitary” oraz wziąć udział w konkursie. Każdy zgłoszony uczestnik otrzymał również gadżet rajdowy w postaci składanego plecaka. Gwiazdą, która aktywnie uczestniczyła w rajdzie był pan Jan Brzeźny.

10. Uczestnictwo w targach Turystycznych Tour Salon w Poznaniu w dniach 21-23.10. Tegoroczna 33 edycja Targów przyciągnęła do Poznania ponad 20 tysięcy osób. Targom towarzyszyły targi kamperów i przyczep kempingowych Caravans Salon oraz targi jachtów i łodzi Yacht Salon. Integralną częścią programu wydarzeń był Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. Nowością był Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup. Na stoisku Powiatu Chojnickiego zorganizowanym przez spółkę pytano o możliwości uprawiania turystyki aktywnej (głównie rowerowej), o bazę noclegową i pola campingowe. Odwiedzający zainteresowani byli również kulturą regionu i przyrodą. Każdy kto odwiedził stoisko mógł otrzymać mapkę z atrakcjami powiatu, informację o bazie noclegowej, turystyce aktywnej, atrakcjach dla dzieci.

11. Organizacja XIV Jarmarku Bożonarodzeniowego w dniach 9-11 grudnia w Chojnicach. Na Starym Rynku i ulicach przyległych w świątecznym klimacie swoje stoiska wystawiło prawie 40 wystawców. Imprezę w piątek uświetniły prezentacje szkół w świątecznym repertuarze oraz 
występ Stowarzyszenia „Dworek Polski”. W sobotę śpiewał Grzegorz Niemczyk oraz Czesława Prądzyńska i Ryszard Karcz. Niedziela przeznaczona była dla Klubu Motocyklowego Aurochs, którego członkowie cały dzień jako Motomikołaje uczestniczyli aktywnie w Jarmarku, w ten dzień wystąpiła również Kapela „Purtki” wraz z członkami zespołu „Kaszuby”. Podczas imprezy na
specjalnym stoisku można było wesprzeć Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt Przytulisko
w zbiórce środków na samochód do transportu zwierząt.

12. Inne działania spółki w 2022 roku:
 - Współpracowała przy organizacji imprezy100-lecia żeglarstwa chojnicko-charzykowskiego.
 - Przygotowanie i realizacja materiału promocyjnego w postaci koszulek z logo powiatu.
 - Współpraca z firmą Octopus przy realizacji Magnesu Turysty z Chojnic w ramach projektu 
  Kolekcja magnesów ze wszystkich miast Polski.
 - Dystrybucja przyrodniczych gier terenowych oraz gier Paszport do Przeszłości i Paszport do 
  Natury Powiatu Chojnickiego.
 - Sprzedaż biletów na koncert 10 Tenorów.
 - Wydanie kalendarza powiatowego na rok 2023.
 - Prace nad dodrukiem mapy Kaszubskiej Marszruty.
 - Prowadzenie stron internetowych promocja, gospodarka, turystyka powiatu chojnickiego.
 - Sprzedaż biletów wstępu do Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.
 - Współpraca z instytucjami, stowarzyszeniami, szkołami, etc. w działalności promocyjnej.
 - Wynajem barierek ochronnych.
 - Prace z firmą Arbata w opracowaniu wzoru ceramiki z motywami chojnickim.
 - Sprzedaż również wysyłkowa map, przewodników, pamiątek.
 - Obsługa turystów w zakresie informacji turystycznej.
 - Przygotowywanie i udzielanie informacji o imprezach w regionie.