Promocja Regionu Chojnickiego

Wydruk z serwisu BIP, dn.

 Sprawozdanie z działalności zarządu Promocji Regionu Chojnickiego Sp. z o. o. za rok 2017

1. Przygotowanie i organizacja wizyty delegacji z Chojnic w partnerskim mieście  Emsdetten w dniach 6-9.01.2017.  Tematem spotkania było podsumowanie współpracy miast w roku 2016.

2. Realizacja Dokonań roku 2016 w dniu 24.02.2017r. Tegoroczne Dokonania Roku zorganizowano w Hali Centrum Park Chojnice. Kapituła uhonorowała najlepszych sportowców, ludzi  kultury i nauki, inwestorów, organizatorów imprez, społeczników, filantropów.
Promocja przygotowała statuetki, prezentację, oprawę muzyczną imprezy.  W tym roku goście Gali mogli wysłuchać wspaniałych szlagierów operetkowych i musicalowych  w wykonaniu kwartetu smyczkowego oraz znanych solistów Polskiej sceny operowej. Wystąpił również duet baletowy.

3.Udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Łodzi. Przygotowano stoisko, materiały promocyjne, ulotki, foldery. Targi odbywały się od 17 do 19 marca, podczas ich trwania udzielono kilka tysięcy informacji turystycznych. Zorganizowano także konkursy dla odwiedzających targi, rozdawano informatory i ulotki.

4. Współorganizacja obchodów 60-lecia Oddziału  Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
w Chojnicach. W niedzielę (5.03) odbyła  się Msza św. dziękczynna w Bazylice p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, spotkanie w auli LO im. Filomatów Chojnickich,  koncert Pawła Ruszkowskiego. W Collegium Ars otwarto wystawę okolicznościową oraz zaprezentowano jubileuszowe wydawnictwo, a w restauracji Sukiennice miał miejsce poczęstunek dla zaproszonych gości
i członków Zrzeszenia.

5. Organizacja Jarmarku Wielkanocnego. Na Starym Rynku 8.04.2017r.  zaprezentowały się
w konkursie na najsmaczniejszą potrawę  koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, organizacje
z powiatu chojnickiego.   Na stoiskach twórców ludowych, rękodzielników, firm  można było zakupić wielkanocne pamiątki, ozdoby, artykuły spożywcze. 

6. Organizacja imprezy: Dni  Powiatu Chojnickiego. Impreza  odbyła się 3 i 4 czerwca 2017 r.
w Chojnicach. W programie w sobotę  miał miejsce Festyn Kolejowy– na Stadionie Chojnickiego Klubu Sportowego „Kolejarz”,  wystawa starych samochodów, gry i zabawy dla dzieci,  zawody sportowe, wspólna Zumba z klubem KaNaMa, pokaz kulinarny, występy artystyczne. W  niedzielę
4 czerwca 2017 r. w Fosie  Miejskiej odbyły się: Wojewódzkie Święto Ludowe,  biesiada muzyczna, potyczki samorządowe, koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy, koncert zespołu BAYER FULL.

7. Organizacja „Wielkiego Dnia Dziecka” na Starym Rynku w Chojnicach wspólnie
z marketem Resler Junior. Impreza odbyła się po raz kolejny z ogromnym powodzeniem . Na scenie występowały dzieci z chojnickich szkół i przedszkoli, swoją prezentację miało także Chojnickie Centrum Kultury, Zespół Szkół Specjalnych.   Zorganizowano szereg zabaw i konkursów dla dzieci, mogły one zapoznać się z pracą policjantów, strażaków, aresztu śledczego, strażników miejskich. Ciekawą atrakcją w tym roku był rajd samochodów wyścigowych, zorganizowany przez Motomi.pl.  Rynek pełen  był różnorodnych  atrakcji  dla najmłodszych i nieco starszych dzieci.

8. Realizacja pobytu młodzieży z Korsunia Szewczenkowskiego (Ukraina). W terminie od 26 do 28.05.2017r. Promocja zorganizowała  pobyt 26-osobowego zespołu „Royal Dance” z partnerskiego miasta Korsunia Szewczenkowskiego. Zespół nocował w Chojnickim Klubie Żeglarskim, posiłki spożywał w „Cafeterii H.A. JUST”. Zorganizowano wspólnie z młodzieżą z  Akademii Tańca „Piętro Wyżej” koncerty, ognisko, wspólne spotkania. Nawiązała się współpraca i więź między zespołami z Chojnic i Korsunia. Młodzież z Ukrainy poznała historię Chojnic, zwiedziła miasto, najważniejsze atrakcje i zabytki.  Młodzież pojechała również do Niemiec, do zaprzyjaźnionego Herdorfu, do Haus Concordia.

9. Realizacja wyjazdu delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej do partnerskiego powiatu Korsuń Szewczenkowski na Ukrainie  w celu nawiązana współpracy i wymiany doświadczeń zawodowych.

10. Współorganizacja  Marbruk Triathlon Charzykowy. Jak co roku Promocja Regionu  wsparła organizatorów, m.in.  w barierki ochronne.

11. Organizacja Dni Chojnic 2017, Jarmarku Świętojańskiego, Prezentacji Gospodarczych – trzydniowa edycja. Jarmarku Świętojańskiego, Prezentacji Gospodarczych. W ramach Święta Miasta odbyły się koncerty: Patrycji Markowskiej, Elektrycznych Gitar, Trzech Gitar, tenora Andrzeja Kubackiego.  Obchody Dni Chojnic połączone były  ze świętowaniem jubileuszu 15-lecia współpracy Chojnic  z białoruskim Mozyrem. W ramach Dni Chojnic zrealizowano prezentacje muzyczne szkół, podmiotów kulturalnych, odbył się również  Piknik Organizacji Pozarządowych
i prezentacja samochodów - Automobilklub Chojnicki. Miała
również miejsce Intronizacja  Króla Kurkowego. Promocja zajmowała się organizacją stoisk wystawców, rzemieślników, twórców ludowych, kolekcjonerów, firm, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych. Spółka pokryła koszty techniki scenicznej, nagłośnienia, oświetlenia, stworzenia infrastruktury wystawienniczej, ochrony, druku plakatów, ulotek, ubezpieczenia, organizacji imprezy masowej, wynagrodzenia zespołów
i praw autorskich.

12.  Organizacja wystawy budowli z klocków LEGO. W dniach 8-9.07.2018 Promocja Regionu Chojnickiego wspólnie  z  Polskim Klubem Dorosłych Fanów Lego LUGPol zorganizowała wystawę budowli z klocków lego w hali Centrum Park w Chojnicach. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

13. Organizacja chojnickiej edycji  Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Impreza odbyła się w chojnickiej Fosie, w której  w dniu 28.07.2017r. występowały wszystkie zespoły festiwalowe m.in. ze: Słowacji, Hiszpanii, Włoch, Portoryko, Rosji, Portugalii, Francji, Serbii, Hawajów. Zespoły w barwnym korowodzie przemaszerowały przez centrum miasta by na Starym Rynku zaprezentować się w krótkim programie.  Spółka poniosła koszty sceny, plakatów, ochrony, ubezpieczenia,  napojów  dla uczestników.

14. Współorganizacja Jarmarku „Czym Chata Bogata”. W Amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach w dniu 29.07.2017r.  odbył się IX Jarmark Ekoturystyczny. W tym roku przewodnim tematem był Rezerwat Biosfery i jego  bogactwo darów natury i kultury. Jak w roku ubiegłym  Promocja zajęła się organizacją stoisk, koordynacją zgłaszających się wystawców. 

15. Współorganizacja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej- edycja chojnicka 11-12.08.2017r. Promocja zorganizowała na Starym Rynku  występy zespołów zaproszonych na Festiwal Piosenki Żeglarskiej do Charzyków. Podczas jednego dnia występowały grupy: Cztery Refy, Mietek Folk,  Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz i Łukasz Zięba, Własny Port, The Nierobbers. Odbywał się także konkurs Szant i Pieśni Kubryku o Wielki   Pagaj  Ottona Weilanda.

16. Współorganizacja cyklu koncertów organowych w kościele gimnazjalnym w Chojnicach.

17. Współorganizacja imprezy „Black Tur Jam”. W dniu 25.08.2017r. w chojnickim Parku Tysiąclecia, na terenie Skate-parku  odbyły się zawody deskorolkowe, rolkowe, BMX, a na Starym Rynku zakończono imprezę koncertem i rozdaniem nagród.

18. Organizacja stoiska promocyjnego w Mozyrze na Białorusi z okazji jubileuszu partnerstwa miast. Na obchodach święta Mozyra spółka przygotowała stoisko promocyjne z informacjami
o Chojnicach oraz degustację potraw regionalnych i polskich. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Białorusinów. 

19. Współorganizacja Roku Chojnickich Kolejarzy. Z okazji obchodów 140. rocznicy ustanowienia węzła kolejowego w Chojnicach zorganizowano  festyn na stadionie Chojnickiego Klubu Sportowego „Kolejarz”, spółka zajmowała się dystrybucją albumu „Stacja Chojnice- węzeł
z tradycją”.

20. Realizacja Kalendarza  na 2018 rok  i organizacja jego promocji. Wspólnie z p. Justyną Laską-Pietrzyńską, która wykonała akwarele o tematyce powiatowej,  wydano  atrakcyjny kalendarz na rok 2018. W restauracji Sukiennice odbyła się prezentacja kalendarza i obrazów autorstwa Pani Justyny, które zostały wykorzystane w publikacji.  

21. Organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego. W dniach od 8-10.12.2017r. Promocja zoganizowała na Starym Rynku Jarmark Świąteczny, na którym prezentowały się lokalne firmy,  rękodzielnicy, twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia. Na scenie występowały  dzieci z chojnickich szkół. W tym roku również gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenie Miast Partnerskich z Emsdetten. Tradycyjnie na rynek przybył Św. Mikołaj i rozdawał dzieciom prezenty, była też tzw. „żywa szopka” ze zwierzętami, samorządowcy ugotowali dla mieszkańców smaczną zupę i wspólnie śpiewano kolędy.    

22. Organizacja pobytu  delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu Korsuń Szewczenkowski w Chojnicach. Wspólnie z powiatowymi przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej spółka zorganizowała pobyt strażaków z Korsunia Szewczenkowskiego. Ukraińcy uczestniczyli w pokazach strażackich, zapoznali się ze sprzętem, systemami i specyfiką funkcjonowania polskich jednostek.

23. Współorganizacja Chojnickiego Boxing Show VI w Chojnicach. Spółka wsparła organizacyjnie imprezę i przyczyniła się  do  promocji Chojnic na Gali.

24 . Współorganizacja  wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Konarzynach V przeglądu kabaretów amatorskich „KFOKA”- 19.11.2017r. W sali widowiskowej w Konarzynach odbył się konkurs kabaretów oraz występ  Tomasza Jachimka.

25. Pomoc przy organizacji imprezy  „Ciężarówka Coca-Coli w Chojnicach”. Spółka koordynowała i pośredniczyła w organizacji akcji promocyjnej Coca-Coli na Starym Rynku. 

26. Współorganizacja akcji "Zostań Świętym Mikołajem" dla dzieci ze Szkoły Specjalnej.
Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Specjalnej otrzymali atrakcyjne świąteczne prezenty zakupione przez mieszkańców Chojnic. Spółka koordynowała akcję.

27.  Organizacja Wigilii dla potrzebujących. Jak w latach ubiegłych w Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej Promocja przygotowała kolację wigilijną dla najbiedniejszych chojniczan, ciepłe posiłki, napoje, ciasto. Przybyłe osoby otrzymały także pakiety z artykułami spożywczymi, a dzieci słodycze z Chojnickiego Banku Żywności.

28. Koordynacja transportu wyposażenia dla szpitala w Chojnicach, przekazanego przez szpital z Emsdetten. Pan Reinhold Wietkamp, honorowy obywatel Chojnic z partnerskiego Emsdetten umożliwił  przekazanie sprzętu ze szpitala z Emsdetten do Chojnic. Przedsięwzięcie koordynowała Promocja Regionu Chojnickiego.

29. Udzielanie informacji turystycznej w biurze PRCH i Baszcie Nowej. Przez cały rok Promocja Regionu Chojnickiego udziela w biurze na Starym Rynku oraz w Baszcie Nowej informacji turystycznej, w formie telefonicznej, wysyłkowej i bezpośrednio na miejscu. Przygotowuje  informatory, ulotki, foldery dla turystów.  

30. Współpraca ze stowarzyszeniami, organizacjami, instytucjami i przedsiębiorstwami
w organizacji różnego rodzaju imprez, przedsięwzięć, konkursów itp. Spółka pełni funkcję doradczą oraz wspiera innych przez przekazywanie materiałów promocyjnych.

31. Współpraca z punktami informacji turystycznej oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

32. Współpraca z samorządami w dziedzinie turystyki, kultury i sportu i współpracy międzynarodowej.

33. Zakup artykułów pamiątkarskich i wydawnictw do dalszej odsprzedaży.

34. Sprzedaż wysyłkowa map, folderów i książek.

35. Prowadzenie usług wynajmu barierek ochronnych.

36. Obsługa stron internetowych. Promocja na bieżąco aktualizuje strony: promocja.chojnice.pl, turystyka-chojnice.pl. Przesyła informacje promocyjne do  portali internetowych promujących region chojnicki, obsługuje strony internetowe facebooka: promocji, powiatu. W tym roku szczególnie zajęła się aktualizacją katalogu gospodarczego.

37. Współpraca z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Debrznie przy organizacji Pierwszych Chojnickich Targów Ekonomii Społecznej.

38. Współpraca z portalem „Polska ekologia” i Pomorskie Travel.

39. Współpraca z LGR  „Morenka” w zakresie wydania atlasu turystycznego.

40. Współpraca przy realizacji wydawnictw: „Bazylika Mniejsza w Chojnicach” i ChKS „Kolejarz”.

41. Wydruk ulotek i informatorów. Spółka na bieżąco aktualizuje i  drukuje informacje o bazie noclegowej powiatu chojnickiego, gastronomicznej, o atrakcjach powiatu, turystyce aktywnej, szlakach turystycznych, w tym o „Kaszubskiej Marszrucie”. Dostępne są również darmowe mapki
z zaznaczonymi wszelkimi informacjami turystycznymi o powiecie chojnickim i mieście Chojnice.  

42. Realizacja  „wydzieranek”  z planem Chojnic.  Zaktualizowano i wykonano dodruk mapy centrum Chojnic, przeznaczonej do rozdawnictwa.

43. Realizacja Albumu „Powiat Chojnicki”- wydrukowano piękny album, o atrakcyjnej szacie graficznej i wysokiej jakości edytorskiej. Album zawiera zdjęcia i opisy najważniejszych atrakcji
 z powiatu chojnickiego, w języku polskim, angielskim i niemieckim.

44. Wydanie płyty z muzyką organową nagraną w kościele gimnazjalnym.

45. Realizacja kartek promocyjnych związanych z Kaszubską  Marszrutą  i miastem Chojnice.

46. Druk składanek z kalendarium  imprez  2017 – dwumiesięcznych. Promocja drukuje kalendarium imprez powiatowych,  w formie składanych ulotek, dostępnych w punktach informacji turystycznych. Oprócz tego na stronie internetowej www.turystyka-chojnice.pl umieszczony jest kalendarz imprez całoroczny.  

47. Realizacja koszulek z logo Chojnic.

48. Sprzedaż biletów wstępu do Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

49. Sprzedaż biletów na imprezy nie organizowane przez PRCH:

-  Koncert Noworoczny.

- Kabaret Skeczów Męczących.

- Kandydatki na Żonę.

- Koncert Mirosława Czyżykiewicza.

- Koncert Jacka Silskiego.

- Występ Piotra Bałtroczyka.

50. Wykonanie remontu łazienki oraz innych pomieszczeń biurowych Promocji Regionu Chojnickiego.